Logowanie / Rejestracja
Mój koszyk
0,00 zł
0 produktów
kom. 6666 333 90
Kategorie produktów
    Szukaj tylko w produktach
    Szukaj na całej stronie
Zapytaj o produkt

Oferta

Strona główna » Oferta

Nasz Zakład Kamieniarski jest w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane zlecenie. Chcielibyśmy, aby nasza oferta  spełniła wszystkie Państwa oczekiwania. Na stronie widać granity z jakimi najczęściej pracujemy, nie jest jednak to lista zamknięta, jeśli posiadają Państwo jakiś oryginalny i nietuzinkowy pomysł chętnie go zrealizujemy. Jest to tylko kilka rodzajów granitu jaki posiadamy. Zaopatrujemy się w hurtowaniach, które sprowadzają materiały z całego świata, dlatego baza kolorów i wzorów jest ogromna.

Nagrobki


Posiadamy własny zakład kamieniarski z profesjonalnymi maszynami, dlatego jesteśmy wstanie wykonać praktycznie każdy projekt klienta. Chętnie podejmiemy się zaprojektowaniu nagrobka wedle wytycznych klienta i wykonaniu go od podstaw.

  • Pojedyncze – standardowe o wymiarach 190cm na 90cm (lub dowolny wymiar według klienta)
  • Podwójne – wymiary w zależności od potrzeb-  np. 190cm  na 140cm, 150cm na  160 cm
  • Grobowce –  nisza wykopana w  ziemi, murowana
  • Urnowe –  standardowe 50cm na 50cm
  • Dziecinne –  zbliżone do urnowych, wymiar w zależności od potrzeb
  • Skałkowe –  jest to zazwyczaj skała na której sa wypisane dane. Jest to bardzo naturalna i oryginalna forma nagrobka. Przed ta skałką przeważnie układa się kamienie na kształt grobu.
  • Kolumbarium – prostopadłościan o przykładowych wymiarach 60 na 60 w ścianie, w której są chowane urny z prochami


W ofercie posiadamy gotowe nagrobki, aktualnie dostępne wzory znajdą Państwo w zakładce Nagrobki.

Poza wykonywaniem grobów od podstaw zajmujemy się także wymianą uszkodzonych tablic i innych elementów nagrobka. Nowe elementy wykonywane są z takiego samego materiału jak cały nagrobek.

Liternictwo

W naszej szerokiej ofercie znajdą Państwo także usługę o nazwie Liternictwo. Najprościej mówiąc jest to proces nanoszenia znaków na kamień. Mogą to być litery piaskowane lub kute. Dysponujemy kilkoma tysiącami wzorów czcionek i posiadamy kilkaset klipartów (obrazków). Najczęściej stosowane kolory to : czarny, złoty, biały lub srebrny. Wykonujemy też dopiski osób zmarłych. Usługę wykonujemy także na marblicie ( czarne szkło).

Akcesoria i ławki

Posiadamy wiele dodatków i akcesoriów kamieniarskich, takich jak np.: wazony, lampiony, misy, zdjęcia porcelanowe, krzyże, podstawki pod znicze oraz wiele innych. Do nagrobków wykonujemy także tzw ” Poduszki”. Są to elementy zrobione z kamienia, najczęściej o wymiarach 30 cm x 40 cm ( naturalnie mogą być inne, dostosowane do potrzeb klientów) i grubości 1 cm z przodu, 5 cm z tyłu, co tworzy efekt przestrzenny ”poduszki”. Na takim elemencie wypisujemy dane osoby zmarłej. Jest to doskonały sposób dopisania zmarłego w przypadku, gdy na tablicy nagrobkowej nie ma wystarczającej ilości miejsca. Taka ”poduszka” jest klejona do nagrobka, jest to szybki i tani sposób, nie wymagający demontażu całego grobu. Na tej samej zasadzie wykonujemy książki granitowe, serca i inne elementy.

Usługi Kamieniarskie

Istnieje możliwość wykonania renowacji nagrobków oraz wyczyszczenia lastryk.  Bezpiecznie i profesjonalnie podnosimy zapadnięte groby, wymieniamy pęknięte podkłady pod nagrobkami. Zajmujemy się także rozbiórką nagrobków do pochówku i montażem po pogrzebie, nagrobek jest złożony na ten czas w naszej pracowni odpowiednio zabezpieczony w celu prawidłowego przechowania. Odnawiamy litery, które są już nieczytelne. Wykonujemy wylewki betonowe pod nagrobki jak i również wokoło.  Mogą nam Państwo zlecić wykonanie wokół grobu płytek : granitowych, gresowych, tzw. puzzli, lub obsypanie grysem. Zajmujemy się także pielęgnacją otoczenia zielonego grobu, wyrywamy chwasty, wycinamy tuje. Podejmujemy się także stałej, całorocznej opieki nad grobami.  Wkopujemy nowe i wykopujemy stare ławki. Istnieje także możliwość zakupu w naszej pracowni różnego rodzaju akcesoriów: ramki drewniane, krzyże drewniane, krzyże z polimerobetonu i z metalu, zdjęcia porcelanowe, wizerunki osób zmarłych wykonane laserowo, wazony, lampiony, ławki nowe i używane, patki na znicze.

Elementy budowlane

Poza pracami ściśle związanymi z nagrobkami, wykonujemy szereg usług kamieniarskich. Jest to bardzo rozległa gałąź naszej działalności, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami. Możemy wykonać wiele ciekawych elementów na bazie kamienia:  parapety, obudowy kominków, schody, blaty, całe stoły, ławki. Wykonujemy także usługi dla klientów indywidualnych: przycinanie blatów, parapetów, płyt granitowych etc.

Wystawa nagrobków
ul. Łużycka 5
51-111 Wroclaw
Zaklad kamieniarski
ul. Żytnia 1B
55-300 Środa Ślaska
Copyright © 2015
All rights reserved Kamieniarstwo Diamentum